SOS Wioski Dziecięce

Wróć do wszystkich klientów

Tomasz Wolny jako Mikołaj w SOS Wiosce Dziecięcej w Siedlcach

Dziennikarz TVP 2 wspiera akcję Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce: Podaruj dzieciom ich pierwsze Święta. Z tej okazji Tomasz Wolny wcielił się 6 grudnia br. w rolę Mikołaja i w siedleckiej wiosce SOS rozdał dzieciom prezenty przygotowane przez pracowników firm, które zgłosiły się z chęcią pomocy podopiecznym organizacji.

„Kochany Święty Mikołaju, mam na imię Patryk, mam 8 lat mieszkam w SOS Wiosce Dziecięcej w Siedlcach z moimi rodzeństwem: Erykiem, Oskarem, Gosią  i Wiktorią. Mieszka z nami jeszcze Dominik i Ewa, oni są moim przyszywanym rodzeństwem, no i oczywiście ciocia Ela i wujek Tomek, to tacy przyszywani rodzice czyli ciocia i wujek. Mój brat jest chory, nie może chodzić do szkoły i teraz często bywa smutny, dlatego chciałbym żebyś przyniósł mi krótkofalówkę. Dam mu jedną i będziemy mogli stale być w kontakcie, będę mu mógł opowiadać co widzę na boisku albo po drodze do szkoły… Myślę, ze fajnie byłoby też dostać sterowany helikopter, tylko nie wiem czy to nie za dużo… Najbardziej na świecie to bym chciał żeby Eryk był zdrowy. Czekam na Ciebie Święty Mikołaju”.

Taki list napisał 9-letni Patryk do Świętego Mikołaja w ramach organizowanej już po raz 9-ty Akcji Mikołaj, w której dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych piszą listy do Świętego Mikołaja, a pracownicy firm, które zgłoszą się do organizacji zamieniają się w Świętych Mikołajów i kupują dzieciom prezenty. W tym roku listów było aż 950 i żaden nie pozostał bez odpowiedzi.

„Dzieci, które trafiają pod opiekę Stowarzyszenia, często dopiero w SOS Wioskach Dziecięcych przeżywają swoje pierwsze prawdziwe Święta Bożego Narodzenia. Niektóre z nich nie wiedzą kim jest Święty Mikołaj, czy po co jest opłatek, a gdy je zapytać co chcą pod choinkę proszą o lizaka czy czekoladę. To dlatego, że w ich biologicznych domach się nie świętowało. Dopiero Rodzice SOS muszą nauczyć dzieci tego czym są  Święta i co jest  w nich najważniejsze.  To dobrze, że jest tyle osób, którzy chcą im w tym pomóc.”- mówi Anna Choszcz - Sendrowska ze Stowarzyszenia.

Dziś w SOS Wiosce Dziecięcej w Siedlcach, tak jak i we wszystkich Wioskach SOS Mikołaj rozdał podopiecznym prezenty. To wszędzie był wyjątkowy dzień, ale w Siedlcach szczególnie, bo w rolę Świętego Mikołaja wcielił się dziennikarz TVP 2 Tomasz Wolny.

„Z SOS Wioskami Dziecięcymi jestem związany od lat. Jak tylko mogę zawsze im pomagam. Nie mogło mnie tu zabraknąć. To sama przyjemność, patrzeć jak spełniają się marzenia dzieci. Każdy prezent to piękny uśmiech i wielka radość. Dziękuję wszystkim, którzy te prezenty dla dzieci kupili. Podopieczni SOS  już tak wiele w życiu przeszli, tak jak wszystkim dzieciom należą im się piękne prezenty w Mikołajki i piękne tradycyjne Święta Bożego Narodzenia. Wszyscy możemy pomóc te Święta Rodzinom SOS zorganizować, wystarczy wejść na stronę dziecisos.org i pomóc, jestem tutaj dzisiaj żeby wszystkich do tego zachęcić”. – powiedział Tomasz Wolny.

By pomóc porzuconym i osieroconym dzieciom przeżyć piękne Święta w SOS Wioskach dziecięcych, wystarczy wejść na www.dziecisos.org i wpłacić darowiznę. Zebrane w ten sposób fundusze zostaną przeznaczone na zorganizowanie Świąt dla dzieci w SOS Wioskach Dziecięcych i tych, którymi organizacja opiekuje się w  profilaktycznych Programach Umacniania Rodziny, a także na utrzymanie rodzin SOS w przyszłym roku.